Węgiel czeski

KOPALNIA MOST KOMORANY


kopalnia 
 

Węgiel z Czech

 

Kopalnia Most Kormorany

 

Biuro handlowe Multi  prowadzi również sprzedaż węgla czeskiego. W związku z polskimi przepisami sprzedaż prowadzona jest do PPW i podmiotów uprawnionych do korzystania z węgla brunatnego.Importowany przez naszą firmę surowiec pochodzi z czeskiej kopalni Most Komorany i Bilina Ledvice. Ze względu na niższą od węgla kamiennego cenę, węgiel z Czech cieszy się dużym zainteresowaniem odbiorców. Jako paliwo jest skutecznie wykorzystywany zarówno w starszych, jak też nowoczesnych instalacjach przystosowanych wyłącznie do węgla kamiennego. Dzięki zerowej spiekalności wypala się całkowicie, nie pozostawiając w palenisku żadnych spieków, szlaki i kamieni – tylko popiół. Najpopularniejszym sortymentem czeskiego węgla w Polsce jest ekogroszek. Cena hurtowa tego materiału sprawia, że jest on wyjątkowo atrakcyjnym paliwem do kotłów przemysłowych o mocy powyżej 1 MW. Popularność, jaką cieszy się czeski ekogroszek, jest również uwarunkowana wysoką jakością surowca i znacznie niższą ceną w porównaniu z polskim odpowiednikiem. W sprzedaży wszystkie sortymenty z obydwu wymienionych kopalni.


Każda dostawa zamówionego węgla jest realizowana bezpośrednio z kopalni do Klienta. Taki system pozwala realizować dostawy w krótkim czasie oraz uniknąć dodatkowych kosztów i strat związanych z przeładunkiem.

 

Podstawowe parametry wszystkich sortymentów węgla są następujące:

  • wartość opałowa < 21 MJ/kg,

  • zawartość popiołu < 10 %,

  • zawartość siarki < 1,6 %,

  • spiekalność – 0.

W asortymencie mamy wszystkie sortymenty oferowane przez kopalnię:

  • miał / p-439 (0 - 10 mm),

  • ekogroszek / o2-428 (10 - 20 mm),

  • orzech / o1-427 (20 - 40 mm),

  • kostka / ko-418 (40 - 100 mm).

Minimalne zamówienie – 25 ton.

 

Zamówiony węgiel można odebrać własnym transportem lub skorzystać z transportu naszej firmy. Towar dostarczamy w dowolne miejsce w Polsce.

Więcej informacji uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 514-909-968.
 

 

 

 

ikona ładowania

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.